Pytania i odpowiedzi dotyczące budowy młyna z przeznaczeniem na obiekt muzealno-edukacyjny „Młyn w Turtulu” z dnia 21.10.2019

Pytania i odpowiedzi związane z treścią dokumentacji postępowania dotyczącego budowy młyna z przeznaczeniem na obiekt muzealno-edukacyjny „Młyn w Turtulu” w ramach zadania „Uatrakcyjnienie i uzupełnienie ścieżki edukacyjnej „Opowieści Turtula” o elementy podnoszące efektywność promocji ochrony różnorodności biologicznej i przyrodniczej SPK (obszaru Natura 2000 – Ostoja Suwalska)”.

  1. W dokumentacji występują rozbieżności w zastosowanych rodzajach materiałów elewacyjnych. Według opisu architektury mają to być płyty włókno-cementowe z fakturą desek szalunkowych lub płyty włókno-cementowe pokryte tynkiem cienkowarstwowym imitującym fakturę drewna, natomiast w załączniku 11 do SIWZ str. 15 mają to być deski szalunkowe. Prosimy o wyjaśnienie.

Rodzaj materiału elewacyjnego - płyty włókno-cementowe z fakturą desek szalunkowych lub płyty włókno-cementowe pokryte tynkiem cienkowarstwowym imitującym fakturę drewna.

Deski szalunkowe były rozważane na pewnym etapie projektu, ale nie spełniały wymogów p-poż. Opis należy potraktować - jako opis wyglądu płyt na elewacji.

  1. Proszę podać wymiary gotowego siedziska z kamienia młyńskiego oraz rodzaj skały z którego ma zostać wykonane?

Miejsce do siedzenia w zakresie 40-50 x 40-40 cm, wysokość siedziska w zakresie 38-45 cm, skała występująca na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, np. granit.

  1. Proszę podać gabaryty 15 szt. głazów z projektowanej plenerowej galerii głazów polodowcowych?

Wymiary głazów:od 0,6– 1,2 m średnicy każdy.

  1. Proszę o informację, czy rzeźba Młynarza Turtula witająca gości wchodzi w zakres oferty.

Rzeźba Młynarza Turtula nie wchodzi w zakres zamówienia. Należy do wystaw.

  1. Czy w pomieszczeniu poddasza nr +1/3 Zaplecze należy wykonać blat na całej długości ściany przy oknie? Jeżeli tak to z jakiego materiału ma być wykonany ten blat.

Blat posformingowy (płyta wiórowa trudno zapalna z laminatem ) długość blatu 526 cm. (wymiar projektowany - przed wykonaniem blatu należy wykonać pomiar w naturze).

  1. Czy ściana oporowa o symbolu ScPO z kamienia polnego typu „gabion” w koszach ze stali nierdzewnej ma być posadowiona na całej długości l=19,5 m na rzędnej 195,40 m n.p.m. (-4,65 m od 0 projektowanego) co spowoduje zmianę ilości m2 ściany z 33,61 na 61,43 m2?

Ściana ma opadać razem z terenem - stąd szacowana wielkość.

Metryka strony

Udostępniający: Suwalski Park Krajobrazowy

Wytwarzający/odpowiadający: Suwalski Park Krajobrazowy

Data wytworzenia: 2019-10-21

Wprowadzający: Marcin Sznel

Data modyfikacji: 2019-10-21

Opublikował: Marcin Sznel

Data publikacji: 2019-10-21