Pytania i odpowiedzi dotyczące budowy młyna z przeznaczeniem na obiekt muzealno-edukacyjny „Młyn w Turtulu” z dnia 18.10.2019

Pytania i odpowiedzi związane z treścią dokumentacji postępowania dotyczącego budowy młyna z przeznaczeniem na obiekt muzealno-edukacyjny „Młyn w Turtulu” w ramach zadania „Uatrakcyjnienie i uzupełnienie ścieżki edukacyjnej „Opowieści Turtula” o elementy podnoszące efektywność promocji ochrony różnorodności biologicznej i przyrodniczej SPK (obszaru Natura 2000 – Ostoja Suwalska)”.

  1. Prosimy o zamieszczenie rysunków konstrukcyjnych windy z szybem samonośnym.

Rysunki windy - ogólny schemat w załączniku.

  1. Prosimy o podania parametrów technicznych dźwigu osobowego.

Winda hydrauliczna z własnym szybem stalowym, dla min 4 osób, przewóz osób niepełnosprawnych, min szerokość wejścia w świetle drzwi - 90 cm, długość kabiny minimum 140 cm, szerokość min 100 cm . 

Uwaga: należy zwrócić uwagę na głębokość podszybia - przekroje w projekcie architektonicznym.

  1. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia – załącznik nr 11 do SIWZ  realizacja zamierzonej inwestycji przewiduje wycinkę drzew zlokalizowanych w obrysie projektowanego budynku oraz w pasie terenu ok. 1,5 m dookoła w/w budynku. Czy Zamawiający wystąpił do stosowanego urzędu i otrzymał pozwolenie na wycinkę tychże drzew? Kto ponosi koszty administracyjne za wycinkę drzew i koszty samej wycinki?

Zamawiający posiada pozwolenie na wycinkę tychże drzew. Koszty administracyjne za wycinkę drzew i koszty wycinki ponosi Zamawiający.

  1. W poziomie piwnicy w ścianie w osi A wbudowane będzie dwuwarstwowe przeszklenie O6-EI120/06-SK1 (okno wew./okno zew.). Okno zewnętrzne ma być otwierane, natomiast okno wewnętrzne ma być nieotwierane. Proszę określić w jaki sposób okno zewnętrzne ma być otwierane?

Z zewnątrz - otwierane okien w ścianie zewnętrznej ma służyć tylko do mycia szyb wewnętrznej ściany szklanej p-poż.

  1. Czy wyposażenie meblowe t.j.: szafki, biurka, krzesła, kontenery, stoły, szafy na akta, szafy na ubrania należy ująć w ofercie? Jeżeli tak, proszę o wyszczególnienie z podaniem ilości.

Wyposażenie nie wchodzi w zakres zamówienia.

  1. Czy do zakresu wyceny wchodzi wykonanie tzw. „ciekawskich schodów” i ściany klatki schodowej z odciskami zwierząt? Jeżeli tak proszę podać czy wszystkie schody i ścianyklatki schodowej mają być w taki sposób wykończone? Proszę zamieścić rysunki szczegółowe wykończenia. 

Nie, nie wchodzi. To element wyposażenia wnętrz i wystawy. Należy uzgodnić technologię, sposób i czas wykończenia pomiędzy wykonawcami poszczególnych zakresów.

  1. W załączniku nr 11 do SIWZ na str. 23, w opisie ścian piwnicy napisano – „beton architektoniczny” zgodnie z planszą kolorystyczną B2 prosimy o zamieszczenie rysunków wykończenia ścian wewnętrznych.

Beton architektoniczny: rodzaj tynku dekoracyjnego - należy przedstawić próbkę do akceptacji (nadzór autorski). Przyjęcie techniki wykończenia ścian betonowych będą zależeć od tego, jak będą wyglądały ściany po zdjęciu szalunków (ślad deskowania, odciski płyt mają być tłem dla wystawy).

  1. Czy koło młyńskie widoczne na rysunku architektury nr A/12 Elewacja północno-wschodnia wchodzi do wyceny? Jeżeli tak to w jakim zakresie?

Koło młyńskie nie wchodzi do wyceny. Jest elementem dekoracyjnym/wystawowym.

  1. Według rysunku architektury nr Wn 1 należy wykonać posadzkę wg detalu „szczelina lodowcowa” oraz posadzkę wg detalu „tunel litostratygraficzny”. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji o detale.

Tunel litostratygraficzny i szczelina lodowcowa są elementami wyposażenia. Nie wchodzą w zakres zamówienia.

Należy uzgodnić technologię, sposób i czas wykończenia pomiędzy wykonawcami poszczególnych zakresów.

  1. Według załącznika nr 10 do SIWZ w przedmiocie umowy pkt. 1 ppkt. 4 napisano – fundamenty budynku w formie ław i płyty fundamentowej oparte na palach wykonanych w technologii DSM. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie robót palowych w technologii innej niż DSM?

Zamawiający nie dopuszcza zastosowania pali w innej technologii.

  1. W oknie O6 o odporności ogniowej EI120 nie można zastosować nawietrzaków ani innych elementów do wentylacji. Jaka jest zatem funkcja okna otwieralnego 06-SK1 ?

Jak w pytaniu 4. Budynek posiada pełną klimatyzacje i wentylacje mechaniczną - nie ma potrzeby stosowania nawietrzaków.

  1. W oknach aluminiowych jest zapis - współczynnik antywłamaniowości P4. Czy antywłamaniowość dotyczy tylko szyby, czy także pozostałych elementów okna ? Symbolem P4 określana jest szyba laminowana 44.4 (2 szyby gr. 4 mm z czterema foliami).

Dotyczy całego zastawu.

  1. Fasada SK1-EI60 - maksymalna grubość szklenia fasady p.poż. MB-SR50N EI wynosi 64 mm, szyba EI60 ma około 26 mm, pozostałe szyby: 6 mm i P4 9,6 mm, na ramki międzyszybowe pozostaje 22,4 mm, czyli ramka 10 i 12 mm. Dla takiej szyby nie ma możliwości osiągnięcia współczynnika przenikania ciepła zakładanego w projekcie 0,8 W/m2K. Możliwy do osiągnięcia jest współczynnik U=1,16 W/m2K. Czy Zamawiający akceptuje tą wielkość współczynnika ?

Aby uzyskać wymagany współczynnik (dla budynku pasywnego - wymagania Inwestora w SIWZ projektu) zastosowano dwie ściany - p-poż i drugą osłonową. Dopuszczamy zastosowanie jednowarstwowej ściany spełniającej wymogi p-poż o obniżonym współczynniku przenikalności cieplnej. W przypadku ściany jednowarstwowej nie stosujemy otwieranych okien- nie ma takiej potrzeby.

  1. Okna O1, O2, O5 - przy wymiarach i podziale okien jak w projekcie nie uzyskamy współczynnika przenikania ciepła 0,8 W/m2K. Możliwy do osiągnięcia jest współczynnik U=0,95 W/m2K. Czy Zamawiający akceptuje tą wielkość współczynnika ?

Tak.

  1. Okno O6-SK1 - przy projektowanych wymiarach, podziałach i ilości okien nie uzyskamy współczynnika przenikania ciepła na poziomie 0,8 W/m2K. Możliwy do osiągnięcia jest współczynnik U= 1,3 W/m2K. Czy Zamawiający akceptuje tą wielkość współczynnika ?

Jak w pytaniu 13.

  1. Zgodnie z załącznikiem nr 10 do SIWZ (Umowa) w przedmiocie umowy pkt. 1 ppkt. 4 brzmi – fundamenty budynku w formie ław i płyty fundamentowej oparte na palach wykonanych w technologii DSM. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie robót palowych w technologii innej niż DSM, których wykonanie w naszej ocenie z uwagi na niekorzystną geologię jest problematyczna.

Zamawiający nie dopuszcza zastosowania pali w innej technologii.

Wynika to z warunków udziału w postępowaniu,gdzie Zamawiający zastrzegł konieczność dysponowania przez Wykonawcę urządzeniem do wykonania kolumn fundamentowych w technologii DSM.

Metryka strony

Udostępniający: Suwalski Park Krajobrazowy

Wytwarzający/odpowiadający: Suwalski Park Krajobrazowy

Data wytworzenia: 2019-10-21

Wprowadzający: Marcin Sznel

Data modyfikacji: 2019-10-21

Opublikował: Marcin Sznel

Data publikacji: 2019-10-21