Odpowiedzi do zapytań w sprawie przetargu z dnia 05.09.2019

Pytania i odpowiedzi związane z treścią dokumentacji postępowania dotyczącego budowy młyna z przeznaczeniem na obiekt muzealno-edukacyjny „Młyn w Turtulu” w ramach zadania „Uatrakcyjnienie i uzupełnienie ścieżki edukacyjnej „Opowieści Turtula” o elementy podnoszące efektywność promocji ochrony różnorodności biologicznej i przyrodniczej SPK (obszaru Natura 2000 – Ostoja Suwalska)”.

1. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności w dokumentacji, na temat wypełnienia odwiertów specjalistycznym materiałem. W przedmiarze, specyfikacji technicznej oraz projekcie budowlanym wykonawczym pojawiają się sprzeczne informacje.

Prosimy o uściślenie pytania: czy chodzi o glikol wypełniający instalację, czy inny materiał?

2. Proszę o informację nt. rur preizolowanych, ponieważ pojawiła się takowa informacja w dokumentacji.

Prosimy o uściślenie pytania. W jakim zakresie mamy poszerzyć informację o rurach preizolowanych?

3. Czy zamawiający dopuści pompy ciepła z układem chłodniczym zawierającą większą ilość czynnika niż ekwiwalent 5 ton CO2? Zwracamy uwagę Zamawiającemu, że niewiele gruntowych pomp ciepła na rynku polskim o mocy w przedziale między 35 a 50 kW posiada taką małą ilość czynnika chłodniczego. Nasuwa się jednoznaczne nacechowanie i promowanie jednego z producentów, a konkretnie marki NIBE. W imię uczciwej konkurencji prosimy o wykreślenie tego zapisu lub dopuszczenie urządzeń o większej ilości czynnika chłodzącego tj. zawierającej nie więcej jak 17 t ekwiwalentu CO2.

Tak, Zamawiający dopuszcza instalację pompy ciepła wyposażonego w układ chłodniczy zawierający większą ilość czynnika niż ekwiwalent 5 ton CO2, pod warunkiem, że będzie to urządzenie nie wymagające rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów oraz spełniające pozostałe wymagania wynikające z dokumentacji projektowej. W przypadku zastosowania pompy ciepła o wyższej niż ekwiwalent 5 ton CO2 ilości czynnika chłodniczego Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do dokumentów o których mowa w Rozdziale 5 ust.3 pkt. 3 oświadczenie, że zaproponowane przez niego urządzenie nie podlega obowiązkowi rejestracji w CRO.

4. Czy Zamawiający dopuści pompę ciepła jednostopniową lub kaskadę mniejszych jednostopniowych 2 pomp ciepła?

Nie, Zamawiający zgodnie z dokumentacją projektową wymaga dostawy jednej pompy ciepła wyposażonej w dwie sprężarki (budowa dwumodułowa).

5. Czy Zamawiający dopuści urządzenia bez wbudowanych pomp obiegowych dolnego i górnego źródła pod warunkiem doboru i dostarczania ich przez wykonawcę razem z pompą ciepła?

Tak, Zamawiający dopuszcza dostawę pompy ciepła bez wbudowanej pompy górnego źródła ciepła. Zmawiający nie wymaga aby pompa dolnego źródła ciepła była wbudowana wewnątrz pompy ciepła, ma ona być jednak przedmiotem dostawy.

6. Czy montaż i dostawa urządzeń multimedialnych leży po stronie Wykonawcy? Jeśli tak to proszę o podanie parametrów urządzeń.

Nie, dostawa i montaż tych urządzeń zostanie zlecona w odrębnym postępowaniu.

7. Czy zakres zadania obejmuje montaż i dostawę szafy RACK? Jeśli tak to proszę o zamieszczenie szczegółowego schematu technologicznego.

Nie. Szafa „rack” jest elementem instalacji multimedialnej.

8. Czy system Dali będzie sterowany z jednego miejsca, czy każdy system będzie sterowany oddzielnie?

Zarządzanie oświetleniem za pomocą systemu Dali będzie zrealizowane z jednego miejsca. Oświetlenie jest uzupełnieniem wystawy i scenografii – jego wykonanie powinno być skoordynowane z Wykonawcą wystawy i multimediów.

9. Proszę o zamieszczenie informacji dotyczącej windy osobowej.

Wszystkie niezbędne informacje są w projekcie architektonicznym i konstrukcyjnym. Należy zwrócić szczególną uwagę na ilość miejsca w podszybiu windy – jest go bardzo mało. Winda osobowa, hydrauliczna, służy przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

10. Proszę o podanie wymiaru blatu granitowego pod umywalki?

Blat pod umywalki: WC męski 118 x 60 cm, WC personelu 129 x 65 cm + noga wysokości 70 cm. Dopuszczony konglomerat kamienny. Uwaga: wzór blatu do zatwierdzenia w trybie nadzoru autorskiego – dopasowany do materiałów użytych na ścianach i podłodze.

11. Jakich wymiarów ma być wykonane oczko wodne?

Zgodnie z zapisami SIWZ rozdział 2, ust. 1. pdk. 26a oraz załącznikiem n 12 (2_A ZIELEŃ)

12. Proszę o doprecyzowanie rodzaju nawierzchni kostka granitowa czy betonowa?

Rodzaj nawierzchni – kamień naturalny (bruk polny).

13. Czy Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony, jeśli przedstawione zostaną referencje montażu pomp ciepła o łącznej mocy grzewczej 450 Kw wraz z wykonaniem odwiertów dolnego źródła o łącznej długości 10400 m w jednym zamówieniu?

Tak.

14. Czy Zamawiający dopuści referencje dotyczące robót budowlanych polegających na przebudowie/ remoncie budynku kategorii IX do XIV do XVII ( zgodnie z nomenklaturą ustawy Prawo Budowlane) o kubaturze nie mniejszej niż 1000 m3 wraz z instalacją elektryczną wodno-kanalizacyjną i c.o.; o wartości nie mniejszej niż 5 mln zł brutto?

Tak, pod warunkiem, że w referencjach lub wykazie robót podany będzie krótki opis robót wskazujący na: kubaturę wykonanego budynku, wartość robót budowlanych oraz ich zakres.

15. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie instalacji solarnej do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, która będzie realizowała większy uzysk solarny niż zaprojektowany system?

Zgodnie z projektem technicznym zamawiający wymaga instalacji solarnej wyposażonej w kolektor/kolektory o powierzchni absorbera nie mniejszej niż 2,57 m2 współpracującym ze zbiornikiem c.w.u o pojemności 200 l. 

Metryka strony

Udostępniający: Suwalski Park Krajobrazowy

Wytwarzający/odpowiadający: Suwalski Park Krajobrazowy

Data wytworzenia: 2019-09-19

Wprowadzający: Marcin Sznel

Data modyfikacji: 2019-09-20

Opublikował: Marcin Sznel

Data publikacji: 2019-09-20